Megye 1. Felnőtt, 4. forduló, értékelő:

A Somogy  megyei 1. osztályú labdarúgó 4.fordulójában a Magyaregres együttese érkezett Nagybajomba, a két csapat másfél héttel ezelőtt a kupában már megütközött egymással, akkor 1-1-es eredmény született, a büntetőpárbaj befejeztével pedig bajomi öröm következett. A mostani mérkőzés is igen nehéznek tűnt, mivel az időjárás nem volt kegyes a csapatokkal, valamint a nagybajomi együttes hét közben Marcaliban csikarta ki a Magyar kupa főtábláját egy igen nehéz és fárasztó 90 perc során. A találkozó első félidejében néhány veszélyes akciótól, helyzettől eltekintve nem volt kimondott gólszerzési lehetőség, de az elmondható, hogy csapatunk saját kezében tartotta a meccs irányítását, néhány megingást kivéve olykor még szemre is tetszetősen járatta a labdát. Ebben a játékrészben tehát gól nem született, így 0-0-val mentek pihenni a csapatok.

A második félidő elején már nagyobb veszélyt hordoztak magukban a nagybajomi támadások, ennek eredményeként az 51. percben Babainak sikerült Buchenauer mellett elpasszolnia a labdát, ezzel megszerezve a vezetést. A találat után sokáig csak nagybajomi helyzetek következtek, amikből több ziccer is kialakult, ám ezekből nem sikerült megdupláznia csapatunknak az előnyét. Néhány egresi próbálkozást lehet csak megemlíteni, ezekből sem született újabb találat. A 88.percben egy kisebb kavarodás után Cséfalvay elé került a labda, aki fordulásból rúgta a kapuba a játékszert, ezzel 2-0-ra vezetett már csapatunk, ekkor már emberhátrányban játszva. A találatot követően az egresiek már csak ívelgették fel a labdát, az egyik felívelést követően egy nagybajomi szempontból szerencsétlen gól született, a labda többször irányt változtatva került a kapuba. Nem sokkal a találat után a játékvezető lefújta a mérkőzést és így csapatunk 2-1-re diadalmaskodott az egresi alakulat felett.

Csapatunk következő bajnoki mérkőzését Somogysárd ellen, idegenben vívja, szeptember 8-án (vasárnap) 16 óra 30 perces kezdettel.

A  4.forduló eredményei:

• Kadarkút KSK – Marcali VFC 6-1 Gól: Vodicska B. 2 (28. és 50.p.) ; Iván D. (29.p.) ; Ferenczi M. (44.p.) ; Pandur Á. (56.p.) ; Vodicska K. (69.p.) ill. Balogh L. (77.p.)

• Nagyatádi FC – Hetes Vikár SC 4-3 G: Mózsi M. (55.p.) ; Nikolic V. (61.p.) ;  Csikós Á. 2 (75. és 91.p.) ill. Zalivadnij P. (41.p.) ; Papp M. (53.p.) ; Kiss J. (57.p.)

• Nagybajomi AC – Magyaregres SZ.E. 2-1 G: Babai G. (51.p.) ; Cséfalvay (88.p.) ill. Iványi Ö. (89.p.)

• Balatoni Vasas SE – Somogysárd SE 2-0 G: Turós V. 2 (68. és 77.p.)

• FC Barcs – Balatonkeresztúr-B.máriafürdő KSK 2-2 G: Tompa I. (66.p.) ; Kampf (75.p.) ill. Csáki R. (29.p.) ; Nagy Sz. (89.p.)

• Szabadidő SE Somogyjád – Toponár SE 1-3 G: Szegi Á. (41.p.-büntető) ill. Ivusza G. 2 (7. és 12.p.) ; Orsós V. (88.p.)

• Tabi Városi SC – Segesdi SE 6-0 G: Kiss G. (28.p.) ; Rácz A. (57.p.) ; Vida A. (59.p.) ; Pollák D. (71.p.) ; Hendl M. (80.p.) ; Tábori T. (86.p.)