NAGYBAJOMfigyelő:
2015. június 15.

Röplabda„ A Magyar Köztársaság Diákolimpia Bajnoka”. E címet nyerte el nagy csatában Kecskeméten pontosan 20 évvel ezelőtt, 1995.06.18-án az Albertus Adrienn, Tormási Orsolya, Meló Edina, Major Zsuzsanna, György D. Anita, Galba Karina, Kiss Katalin, György Rita, Szekeres Gabriella alkotta gyermek korcsoportos /7-8. osztály/ csapat, a döntőben legyőzve a Debrecen csapatát.
A Bajnokok többsége 18 éves koráig aktívan röplabdázott, közülük Tormási Orsolya sportpályafutása teljesedett ki. A felnőtt Magyar Válogatottban 35x szerepelt, a Bp. Vasas Örökös Bajnoka. A legnagyobb sikere: 2009-ben röplabda sportágban az Év felnőtt játékosának választották.

Kalocsán 10 évvel később, 2005. június 19-én a fiatalabb korosztályban, a miniben /5.-7. osztályosok/, a Csik Lili, Miklai Zsanett, Teller Dóra, Bánhidi Brigitta, Németh Kinga, Galba Alexandra, Bába Mónika, Ignácz Edina, Orczi Mariann alkotta csapat a Döntőben legyőzte a Székesfehérvár csapatát, elnyerve ezzel a” Magyar Köztársaság Diákolimpia Bajnoka” címet. Közülük is többen sportoltak ,illetve sportolnak ma is.
A csapatból Miklai Zsanett a jelenkor sztárjátékosa. A mai napig 36x játszott a Felnőtt Magyar Válogatottban, a Bp. Vasas Örökös Bajnoka, Ifjúsági Európa Bajnoki 7. helyezett,  jelenleg készül a Felnőtt Európa Bajnokságra. Valamennyi játékos a Nagybajomi Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola tanulójaként lett sikeres.